Gençlik Yürüyüşü Yapıldı
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ’Gençlik Yürüyüşü’ büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşti. 
 
Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı’ndan başlayan ‘Gençlik Yürüyüşü’ne, Vali Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcısı Burak Keser, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Askerlik Şube Başkanı Personel Astsubay Kıdemli Başçavuş Gökhan Ayhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, daire müdürleri, vatandaşlar ve çok sayıda genç katıldı. 
 
Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıs 1919 günü atılan ilk adımla Milli Mücadele sürecinin başlatıldığı ve Türk Milleti Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle sonuçlandırarak, tarih sahnesine başı dik olarak çıkmayı başardığı bu günde, milli mücadele ruhu hep birlikte yaşandı. 
 
Türk Bayrakları ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde başlayan yürüyüşe vatandaşlar da destek verdi. 
 
Yoğun katılımla gerçekleşen yürüyüş, İlkadım Anıtında sona buldu.  
 
Gençlik Yürüyüşü’nün bitiminde  
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının konseri, havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.
 
Vali Muammer Erol, etkinlik sonrası başta gençler olmak üzere yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.