ORDU’DA ORYANTİRİNG GRUP MÜSABAKALARI BAŞLIYOR

 

 

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Oryantiring Küçükler, Yıldızlar (Erkek-Kız) grup müsabakaları Ordu’da başlıyor.

          

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023-2024 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek olan Okul Sporları Küçükler, Yıldızlar (Erkek-Kız) Oryantiring Grup Müsabakaları Ordu’nun Ünye ilçesinde Ünye Kent Meydanı- Kadınlar Yokuşunda düzenlenecek. 25 Nisan 2024 tarihinde düzenlenecek müsabakalar 1 gün sürecek.

           

         Grup Müsabakalarının teknik toplantısı 24.04.2024 tarihinde Ordu Stadyumu toplantı salonunda 17:00’da gerçekleşecek.

 

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Sporları Oryantiring Küçükler, Yıldızlar (Erkek-Kız) Grup yarışmalarına  Ankara, Erzincan, Giresun Kastamonu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Artvin, Ardahan, Amasya, Çorum, Bayburt, Gümüşhane, Kars illerinden 83 sporcunun katılımı ile gerçekleşecek.

 

         Dereceye giren sporcular 22 Mayıs 2024 tarihinde Denizli’de düzenlenecek olan Türkiye Birinciliği ’ne katılmaya hak kazanacaklar.

 

Grup müsabakaları hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Sporun şehri Ordu ilimizin güzide ilçelerinden Ünye’mizde Küçükler, Yıldızlar Oryantiring Grup Müsabakalarına ev sahipliği yapacağız. Gelecek sporcularımıza, antrenörlerimize ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. İnşallah bizlerde sporcularımıza en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Tüm hemşerilerimizi 25 Nisan’da yapılacak olan turnuvayı izlemeye ve sporcularımızı desteklemeye davet ediyorum.” Dedi.