Basketbol Yarı Final Heyecanı Ordu’da Başladı

 

2023-2024 Yılı Okul Sporları Basketbol Gençler Kız - Erkek Yarı Final Müsabakaları   Ordu ev sahipliğinde Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda ve Atatürk Spor Salonunda günün ilk karşılaşmaları ile başladı. 06-09 Şubat 2024 tarihleri arasında müsabakalar oynanacak.

Altınordu Atatürk Spor Salonunda açılış müsabakası kızlar da Batman Spor Lisesi ile Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi arasında gerçekleşti. Müsabaka sonucunda Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi 91 -48 ile kazanan taraf oldu.

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda ise açılış müsabakası erkekler de Samsun Boğaziçi Okulları ile Ordu Final Okulları arasında oynandı. Heyecan dolu anlara sahne olan karşılaşma sonucunda Ordu Final Okulları son saniye üçlüğü ile 62-60 ile kazanan takım oldu.

                Gençlik ve Spor Bakanlığı Okulsporları Daire Başkanlığının 2024 faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde düzenlenen basketbol yarı final müsabakalarına Kız ve Erkek takımları olmak üzere 12 şehir ve 14 takım katılım sağladı. Mücadeleler sonucunda kazanan takımlar Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanacak.

                Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Sporun şehri Ordumuz da 06-09 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan okulsporları basketbol yarı final müsabakalarına ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Tüm halkımızı bu güzel basketbol şölenini izlemek için salonlarımıza davet ediyorum. Mücadele eden bütün takımlara başarılar diliyorum.” dedi.