GSB GENÇLİK KAMPI BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Gençlik Kampları için başvurular devam ediyor. Ordu’dan kamp başvurusu yapacak vatandaşlar Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Birimi, Altınordu, Fatsa ve Ünye’de bulunan Gençlik Merkezlerinden başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilecek.

Gençlik Kampları, Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak amacıyla kurulmuş tesislerdir. Düzenlenen gençlik kamplarına katılım sağlayan tüm gençlerimiz ücretsiz faydalanmaktadır.

Gençlik Kamplarının Amacı, Başta maddi imkânı kısıtlı gençler olmak üzere yurt içi ve yurt dışında yaşayan gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel ve bedensel, gelişimlerini sağlamak ve serbest zamanlarını en uygun şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak.

Gençlere özgüven duygusu ve planlı yaşam alışkanlığı kazanımı konusunda destek olmak.

Gençlerin sporun çeşitli duygularıyla tanışmasına katkı sağlamak.

Gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmalarda bulunmak.

Gençlerin milli ve manevi değerler ile etik ve insani değerler konusunda farkındalığını arttırmak.

Kültürler arası farklılıkların zengin olduğu bilincini arttırmak.

 

Kamp Aktiviteleri, Gençlik Kamplarımızda badminton, aqua park, yat gezisi, sokak oyunları, sosyal ve kültürel gezi ve aktiviteler, tiyatro, müzik, voleybol, basketbol, futbol, kitap okuma, halk oyunları, el sanatları, tırmanma duvarı, yüksek ip parkuru, flyfox, macera parkuru, paintball, kano, dağ bisikleti, Oryantiring, okçuluk, at biniciliği, mini golf, rafting vb. aktiviteler yer almaktadır.

Gençlik Kampı Başvuruları Başladı mı? Ne Zaman?

2024 yılı Gençlik Kampları ulusal kamp dönemi başvuruları 15 Mayıs 2024 tarihinde başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Kamp ateşi yakmaya hazır mısınız gençler? Yeşile, maviye, spora ve eğlenceye doyacağınız Gençlik Kamplarımıza başvurular başladı," açıklamasında bulundu.

 

Gençlik Kampları Hangi İllerde Düzenleniyor?

Gençlik Kampları, 35 farklı ilde bulunan 13 deniz, 37 doğa kamp alanında gençlere hizmet veriyor.

 

Gençlik Kampı Son Başvuru Tarihi Nedir?

Gençlik Kamplarına son başvuru tarihi 7 Haziran 2024.

 

Gençlik Kampına Hangi Yaş Grubu Başvuruda Bulunabilir?

Gençlik Kamplarına 12-15 yaş grubundaki gençler ve 16-25 yaş grubunda yer alan genç bireyler başvuruda bulunabiliyor.

 

Gençlik Kampı Başvuruları Nasıl Yapılır?

GSB Gençlik Kampı başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurular için e-Devlet hesabınızdan giriş yaparak ilgili başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.