Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) düzenlediği "Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödülleri" Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı törenle sahiplerini buldu. 

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD)'nin kuruluşunun 35'inci yıl dönümü dolayısıyla bir otelde "Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödül Töreni" düzenlendi.

Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, AB Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç katıldı.

Kasapoğlu; Sizler uzakları yakın, bilinmeyini görünür kılan bu onurlu mesleğin mensuplarısınız

Bakan Kasapoğlu ödül törenine yaptığı konuşmada foto muhabirlerinin hayatın görsel hafızasını geleceğe taşıyan kişiler olduğunu söyledi.

Tek bir görüntüyle çok şeyi anlatmanın mümkün olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Foto muhabiri çektiği fotoğraflarla kendi zamanını diğer asırlara aktarır. Sizler, fotoğraflarınızı, emek vererek, canınızı riske atma pahasına yarınlara aktarıyorsunuz, tüm dünyaya bu çığlığı duyuruyorsunuz. Uzakları yakın, bilinmeyini görünür kılan bu onurlu mesleğin mensuplarısınız." dedi.

Bakan Kasapoğlu, görevi başında yaşamını yitiren gazetecilere Allah'tan rahmet diledi.

Bakan Varank katılımcıları Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenlikleri’ne davet etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da yaptığı konuşmada, gazeteciliğin dünyanın hem zor hem de en keyifli mesleklerinden biri olduğunu söyledi. Gazetecilerin en meşakkatli görevleri üstlenen emekçiler olduğunu belirten Varank, kendisinin de buna yakından şahit olduğunu ifade etti. 

Bakanlık olarak Antalya Bey Dağları'nda bulunan Saklıkent'te Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenlikleri düzenlendiğini anımsatan Varank, şenliğin bu yıl da Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla yapılacağını söyledi. 

Varank, şenliğin bu yıl 1-4 Ağustos tarihlerinde yapılacağını belirterek, "Geçtiğimiz senelerden farklı olarak ilk kez bin kişilik katılımcı grubuyla gökyüzünü seyre dalacağız." dedi. 

Varank, gazetecileri şenliğe davet etti. 

Bakanlar Kasapoğlu ve Varank salondakilerin fotoğrafını çekti

Bakanlar Kasapoğlu ve Varank konuşmalarının ardından, kendilerine verilen fotoğraf makinesi ile salondakilerin fotoğrafını çekti.

Törende, Bakanlar yarışmada ödül alan foto muhabirlerine ödüllerini verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) 35'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödül Töreni’nde açılan fotoğraf sergisini de gezdi.