KARANTİNA SÜRECİ SONA ERDİ, YURTLAR ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, pandemi sürecinde 76 ildeki 177 bakanlık yurdunda, dünyanın 97 farklı ülkesinden gelen toplamda 77 bin 441 vatandaşa ev sahipliği yaptıklarını bildirirken, "Yurtlarımızı, asıl sahipleri gençlerimiz için tekrar hazırlamaya başladık" dedi. Bakan Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede etkin rol oynayan Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarıyla ilgili istatistiki bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NA BAĞLI TESİSLERDE NORMALLEŞME NASIL OLACAK?

  Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucu normalleşme süreci 1 Haziran’da başladı. Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLER YURTTA KALAN EŞYALARINI ALABİLECEK

  Sevgili gençler; Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında alınan tedbirler ile eğitime verilen ara nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığınız yurtlarınızda bıraktığınız eşyalarınızı, 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren aşağıdaki planlama doğrultusunda, Yurt Müdürlüklerinizle irtibata geçtikten sonra, maske ve eldiven takmaya özen göstererek, sosyal mesafeyi koruyarak kontrollü bir şekilde teslim alabilirsiniz. Eşyalarınızı sizin dışınızda birisi teslim alacak ise ebeveyniniz olsa dahi; Muvafakat dilekçeniz, Eşyayı alacak kişinin kimlik fotokopisi ve telefon numarası, istenecektir. Sağlıkla kalın.

  Haberi Oku

  GENÇLİK MERKEZLERİ KORUNAKLI MASKE ÜRETİMİNİ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

  Korona virüs (COVID-19) salgını sonrası birçok birimi ile topyekün bir mücadele başlatan Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlik merkezleri aracılığıyla sağlık çalışanları için korunaklı maske üretmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüse karşı özveriyle mücadele eden sağlık çalışanları için şu ana kadar gençlik merkezlerinde 850 bin maske üretildiğini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, bakanlığına bağlı gençlik merkezlerinde siper maske üretimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pandemi sürecinin bir kez daha dayanışmanın anlamının daha güçlü bir şekilde hatırlamamızı sağladığını kaydeden Bakan Kasapoğlu, ‘’Gençlerimiz, her alanda olduğu gibi koronavirüsle mücadelede de ‘biz de varız’ dediler. Gönüllü gençlerimiz ve bakanlık personellerimiz her fırsatta olduğu gibi maske üretiminde de ortak çalışmalarla önemli başarılar elde ediyorlar” ifadelerini kullandı.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜSLE MÜCADELESİNİN MERKEZİ; ‘’YURTLAR’’

  Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesi tüm hızıyla sürerken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yükseköğretim yurtları da bu mücadelenin önemli merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. 47 ilde 73 yurt toplam 3 bin 120 sağlık personeline ev sahipliği yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa bağlı yurtlarda yürütülen koronavirüs salgını ile mücadeleye ilişkin bir açıklama yaptı.

  Haberi Oku

  ‘’SPOR CAMİAMIZ OLARAK BU SÜREÇTEN DE GÜÇLENEREK, DAHA YÜKSEK BİR HEDEFLE ÇIKACAĞIZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan sürecin Türk sporunda irtifa kaybına neden olmayacağına inandığını kaydederek, "İnşallah spor camiamız olarak bu süreçten de güçlenerek, daha yüksek bir hedefle, daha yüksek bir inançla çıkacağız" dedi.

  Haberi Oku

  NİSAN AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı kredi ve burslarının öğrencilere kesintisiz olarak ödenmeye devam edeceğini açıklamasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, burs ve kredi ödemelerinin tarihlerini açıkladı.

  Haberi Oku

  YURT ÜCRETLERİ İADE EDİLİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınan ve Mart ayındaki yurt ücretini vermiş olan 379 bin 635 öğrencinin, ödediği ücretlerin bugün (2 Nisan 2020) itibarıyla iade edilmeye başlandığını bildirdi.

  Haberi Oku

  E-SPOR VE OYUN ORDU BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI

  EVİNİZDEN ÇIKMADAN E-SPOR VE OYUN ORDU BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI YARIŞMA TALİMATI

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TAZİYE MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İdlib'de rejim kuvvetlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik saldırısında şehit olan askerlerimiz için taziyede bulundu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU ÖĞRENCİLERE MORAL VERDİ

  Bakan Kasapoğlu, Gençlik Merkezleri aracılığıyla İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesinde kurulan stantta, sınava giren gençler ve aileleriyle bir araya geldi. Kasapoğlu, sınav devam ederken öğrenci aileleriyle, sınav sonrasında ise öğrencilerle sohbet etti.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN “GÖNÜLLÜLÜK” SEFERBERLİĞİ

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü, Gönüllüler Dayanıklı Toplumlar İnşa Ediyor" etkinliğinin tanıtım toplantısında2019’u “Gönüllülük Yılı” ilan etmesinin ardından, bakanlık çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ŞEREF HAS İÇİN TAZİYE MESAJI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk sporu ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Şeref Has’ın vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU “SPORU YAYGINLAŞTIRACAĞIZ VE BAŞARILI SPORCULAR YETİŞTİRECEĞİZ”

  Amatör spor kulüplerinin yönetici ve sporcularının sorunlarını dinleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,Silivri'ye kapalı yüzme havuzu yapılacağının müjdesini de verdi.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU SPOR TOTO YILIN BASIN FOTOĞRAFLARI ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

  Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) düzenlediği "Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödülleri" Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı törenle sahiplerini buldu.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER