ORDU’DA OKUL SPORLARI FUTBOL YARI FİNAL TAMAMLANDI

  ORDU’DA OKUL SPORLARI FUTBOL YARI FİNAL TAMAMLANDI Ordu'da Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Futbol Gençler Kız-Erkek Yarı Final Müsabakaları 12 Mayıs 2023 tarihinde arasında Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nde final müsabakaları ile tamamlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Daire Başkanlığı 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Futbol Gençler Kız-Erkek Yarı Final Müsabakaları 09-12 Mayıs 2023 tarihleri arasında Erkekler Spor Toto Altınordu Spor Kompleksinde, Kızlar İse Perşembe İlçe Stadında oynayan karşılaşmalar ile sonuçlandı. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç sporculara ve öğretmenlere başarı Samsun’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına kalan takımlara başarı dileklerini iletti. Yarı Final Müsabakalarında Erkeklerde Trabzon Yavuz Sultan Selim Lisesi, rakibi Rize Güneysu Spor Lisesini 4-0 mağlup ederken, Samsun Uğur Okulları Canik Anadolu Lisesi, Giresun Spor

  Haberi Oku

  EĞİTİM GÖREVLİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  13 Ağustos 2021 tarihli ve 31567 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4371 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe giren "Gençlik ve Spor Bakanlığı Ek Ders Saatlerine İlişkin Esaslar Hakkında Karar" doğrultusunda hazırlanan "Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Faaliyetlerinde Ek Ders ve Diğer Uygulamalara İlişkin Usul ve Esaslar" kapsamında İl Müdürlüğümüzde Bakanlığımız bünyesinde açılacak eğitim faaliyetlerinde görevlendirilmek üzere eğitim görevlisi başvuruları alınacaktır.

  Haberi Oku

  ORDU’DA YILDIZLAR BADMİNTON MÜSABAKALARI BAŞLADI

  Ordu’da Yıldızlar Badminton Müsabakaları düzenlenen açılış seremonisi ile Perşembe Spor Salonun’da başladı. Perşembe Spor Salonunda düzenlenen açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 2022-2023 Yılı Okul Sporları Badminton Yıldızlar Kız – Erkek Grup Müsabakaları 05-07 Mayıs 2023 tarihleri arasında Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Perşembe Spor Salonunda düzenlenecek. Okul Sporları Badminton Yıldızlar Kız – Erkek Grup Müsabakalarına Ev sahibi Ordu’nun yanı sıra Giresun, Gümüşhane, Amasya, Tokat, Trabzon, Sivas, Samsun ve Yozgat İllerinden sporcular, Üç gün boyunca yapılacak müsabakalar sonucunda kategorilerinde 1. Ve 2. Olan okullar, 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında Bilecik’te yapılacak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanacak.

  Haberi Oku

  PERŞEMBEDE OKULSPORLARI BİSİKLET RÜZGARI ESTİ

  PERŞEMBEDE OKULSPORLARI BİSİKLET RÜZGARI ESTİ Ordu'da okullar arası bisiklet yarışları tamamlandı. Sakin Şehir Perşembe İlçesinde gerçekleştirilen ve bugün tamamlanan bisiklet müsabakalarında dereceye giren takımlar ve sporcular ödüllerini aldı. Okul Sporları faaliyet programında bulunan ve Ordu Perşembe- Hoynat Adası Arasındaki güzergahta düzenlenen bisiklet müsabakaları sona erdi. Dereceye giren sporcular ve okullar ödüllendirildi. Küçükler, Yıldızlar, Gençler B ve Gençler A kategorilerde birçok sporcunun kıyasıya mücadele ettiği bisiklet yarışları birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Bisiklet yarışmasının sonucunda başarı elde eden sporculara ve takımlara ödülleri; Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Bisiklet İl Temsilcisi tarafından takdim edildi.

  Haberi Oku

  06-12 MAYIS 2023 HAFTALIK SPOR PROGRAMI

  Haftalık Spor Faaliyet Programı aşağıdaki tabloda belirtilmektedir. Spor Dolu günler dileriz.

  Haberi Oku

  ORDU’DA OKULSPORLARI TRİATLON VE MODERN PENTATLON YARIŞLARI YAPILDI

  ORDU’DA OKULSPORLARI TRİATLON VE MODERN PENTATLON YARIŞLARI YAPILDI Ordu’da Okulsporları Triatlon ve Modern Pentatlon yarışları yapıldı. Okul Sporları faaliyet programında yer alan Triatlon yarışları ve Modern Pentlatlon(Okul Biatlonu) yarışları Durugöl Spor Kompleksi’nde yapıldı. Küçük Erkekler kategorisinde altın madalya Kuzey Set’in olurken, Yıldız Kızlar Kategorisinde Yüsra Özgül birinci, Azra Şener ikinci, ve Yıldız Erkekler Kategorisinde Hasan Ahmet Yılmaz Altın Madalya alarak Türkiye Birinciliği yarışlarına katılmaya hak kazandı. Gençler A kategorisinde Erkeklerde Eşref Yalçın Ergül birinci, Cankatan Kır ikinci, Kızlarda Ebrar Özgül birinci olma başarısı gösterdi. OKULSPORLARI TRİATLON TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ ORDU’DA 2022-2023 Yılı Okul Sporları Triatlon Küçükler, Yıldızlar, Gençler B ve Gençler A Kız – Erkek Türkiye Birinciliği Yarışları 12-13 Haziran 2023 tarihleri arasında Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Altınordu’da düzenlenecek.

  Haberi Oku

  29 NİSAN-05 MAYIS 2023 HAFTALIK SPOR PROGRAMI

  Haftalık Spor Faaliyet Programı aşağıdaki tabloda belirtilmektedir. Spor Dolu günler dileriz.

  Haberi Oku

  ORDU’DA FUTBOL GRUP MÜSABAKALARI TEKNİK TOPLANTISI YAPILDI

  Ordu ev sahipliğinde düzenlenecek Futbol Küçük Erkekler Grup Müsabakaları teknik toplantısı ve kura çekimi Yeni Ordu Stadyumu Toplantı Salonunda gerçekleşti. 27 - 29 Nisan 2023 tarihleri arasında Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi’nde yapılacak toplantıya 8 il ve 9 takım katılım gösterdi. Ev sahibi Ordu’nun yanı sıra Amasya, Samsun, Sinop, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak ilinden sporcular bir sonraki aşamaya yükselebilmek için ter dökecek. Müsabakalar 27 Nisan 2023 Perşembe Günü Saat 10:00'da başlayacak. Şampiyona sonunda derece elde eden sporcular yarı finallerden sonra 02 - 06 Haziran 2023 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenecek olan Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanacak.

  Haberi Oku

  ORDU’DA OKUL SPORLARI KORFBOL GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI

  ORDU’DA OKUL SPORLARI KORFBOL GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI Ordu'da Okul Sporları faaliyet programı içerisinde yer alan Korfbol Yıldızlar ve Gençler Karma Grup Müsabakaları 26 Nisan 2023 tarihinde arasında Perşembe Spor Salonu’nda başladı. Grup Şampiyonasına 12 ilden Gençler ve Yıldızlar olmak üzere toplam 384 sporcu katılım gösteriyor. Ev sahibi Ordu’nun yanı sıra Batman, Çorum, Giresun, Kastamonu, Kırıkkale, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon ve Yozgat ilinden takımlar Türkiye Finallerine yükselebilmek için mücadele edecek. Müsabakaları yakından takip eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Grup Şampiyonasında mücadele eden takımlara başarı dileklerini iletti. Genç, sporcularla hatıra fotoğrafı çekindi. Şampiyona sonunda derece elde eden sporcular 09 – 13 Haziran 2023 tarihleri arasında Kocaeli’nde düzenlenecek olan Türkiye Finallerine gitmeye hak kazanacak.

  Haberi Oku

  ORDU’DA OKUL SPORLARI OKÇULUK MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

  Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Okçuluk Kız- Erkek Minikler, Küçükler, Yıldızlar (Klasik yay-Makaralı Yay), Gençler Kız-Erkek kategorileri Fatsa Okçuluk Sahasında 75 sporcunun katılımıyla İl Birinciliği Müsabakaları gerçekleşti. 2022-2023 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okçuluk İl Birinciliği müsabakaları 75 sporcunun katılımı ile tamamlandı. Fatsa 75. Yıl Spor Salonu Okçuluk Sahasında yapılan müsabakaların ardından derece elde eden sporcular ve okullar Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Kıyasıya mücadeleye sahne olan müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenle verildi. Türkiye Birinciliği müsabakaları 21-24 Mayıs 2023 tarihleri arasında Mersin’de düzenlenecek. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcuları tebrik etti. Genç “Dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyorum. Okul S

  Haberi Oku

  Korfbol müsabakaları tamamlandı

  Korfbol müsabakaları tamamlandı Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Korfbol Gençler ve Yıldızlar İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları faaliyetleri kapsamında Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu'nda Korfbol Gençler ve Yıldızlar İl Birinciliği Müsabakaları gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcuları tebrik etti. Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce teslim edildi. Gençler kategorisinde dereceye giren okullar; 1- Ordu Final Okulları 2- Ordu Bahçeşehir Koleji 3- Altınordu Atatürk Anadolu Lisesi 4- Fatsa Şehit İbrahim Kılıç MTAL Yıldızlar kategorisinde dereceye giren okullar; 1- Ordu Bahçeşehir Koleji 2- Altınordu Durugöl Ortaokulu

  Haberi Oku

  OKÇULUK BRANŞINDA ORDU’YA İLK ALTIN MADALYA

  Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 05 - 09 Nisan 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen U21 & U18 Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda Ordulu sporcu altın madalya kazandı.

  Haberi Oku

  3X3 BASKETBOL İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları 3x3 Basketbol Gençler A Erkek İl Birinciliği Müsabakaları sona erdi.

  Haberi Oku

  08-14 NİSAN 2023 HAFTALIK SPOR PROGRAMI

  Haftalık Spor Faaliyet Programı aşağıdaki tabloda belirtilmektedir. Spor Dolu günler dileriz.

  Haberi Oku

  BİLEK GÜREŞİNDE ORDUYA 38 MADALYA

  Orduyu temsil eden Okul Sporları Bilek Güreşi Genç B takımı 31 sıklette 38 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Gençler B Okul sporları Bilek Güreşi Grup Müsabakaları Ardahan’da tamamlandı. Okul Sporları Bilek Güreşi Genç B Grup Maçları 29-31 Mart 2023 tarihleri arasında Ardahan ilinde tamamlandı. Ordu’dan toplam 31 sporcu yarışmaya katıldı. Sporcular 14 sıklette 1.lik,12 sıklette 2.lik, 12 sıklette de 3. lük elde etti. Başarılarından dolayı sporcuları tebrik eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Türkiye Birinciliği yarışmalarına gidecek olan sporculara başarı dileklerini iletti. Erzurum’da 25-26 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Türkiye yarışmasına Ordu’dan 20 sporcu katılacak.

  Haberi Oku

  ORDU, HALTERDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

  ORDU, HALTERDE TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ Okul Sporları Genç Kızlar Halter Türkiye Şampiyonası’nda Ordulu sporcu Türkiye üçüncüsü oldu. Türkiye Halter Federasyonu 2023 faaliyet programında yer alan 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri Gençler A-B Kızlar Türkiye Birinciliği Aydın’ın Kuşadası ilçesinde organize edildi. 3 gün süren organizasyona 38 ilden toplam 258 sporcu katılım sağladı. Okul Sporları Genç Kızlar Türkiye Şampiyonasında Ünye Arif Nihat Asya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören sporcu Tuğçe Kaygusuz +87 kg sıkletinde Türkiye üçüncüsü oldu. Başarısından dolayı sporcuyu tebrik eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç bundan sonraki müsabakalarda başarılarının devamını diledi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER