EYLÜL AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eylül ayı burs ve kredi ödemelerine başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Eylül 2020 tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Bakan Kasapoğlu, 6 - 10 Eylül tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını ifade etti. TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Eylül, “2” olanlar 7 Eylül, “4” olanlar 8 Eylül, “6” olanlar 9 Eylül, “8” olanlar 10 Eylül’de ödemelerini alabilecek.

  Haberi Oku

  “COĞRAFYAMIZIN EN BÜYÜK POTANSİYELİNİ GENÇLERİMİZ OLUŞTURUYOR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu İslam medeniyetinin daima gençlerin omuzlarında yükseldiğini belirterek, “Coğrafyamızın en büyük potansiyelini gençlerimiz oluşturuyor. Bu nedenle perspektifimizi, politikalarımızı ve yeni açılımlarımızı bu demografik gerçeklik üzerine inşa ediyoruz. Gençlerimizi ortak geleceğimizin en önemli unsuru olarak görüyoruz” diye konuştu. Bakan Kasapoğlu, Üsküdar Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen "Gönüllülük" Temalı İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Günü'nün 4. yıl dönümü programına katıldı. Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Sizlere, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın faaliyet ve girişimlerini her daim güçlü bir şekilde destekleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını iletmekten onur duyuyorum. Bu güzel programın organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. “Dünyaya İslami değerlerin güzelliğini anlatmalıyız” “Bu çağda bize ait olan değerlere sahip çıkmak için harcanacak her çaba çok

  Haberi Oku

  ‘’YARINLAR GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ, DAHA AYDINLIK OLACAK"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ‘’Geçmişten aldığımız güçle, geleceğe gençlerimizle daha güçlü yürümenin gayretini göstereceğiz. Yarınların gençlerini, her alanda iddiası olan, donanımlı, zeki, akıllı, irdeleyen, hiçbir şeye körü körüne teslim olmayan gençler olarak hazırlayacağız. İnşallah yarınlar gençlerimizle birlikte daha güçlü, daha aydınlık olacak" diye konuştu. A Milli Futbol Takımı'nın UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup'ta Macaristan ile oynayacağı karşılaşma için Sivas’a giden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sivas Olimpik Yüzme Havuzu'nu hizmete açtı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, muhabbetin, dostluğun, vefanın, yiğitliğin şehri Sivas'ta olduklarını belirtti. Medeniyetler beşiği Sivas'ta anlamlı bir tesisin açılışını gerçekleştirmenin önemli bir heyecan olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, "İçerisinde bulunduğumuz spor vadisi Türkiye'nin örnek bir vadisi. Sivas'ımızın bu anlamda şanslı olduğunu ifade etmek i

  Haberi Oku

  "YENİ ANTRENÖR EĞİTİM SİSTEMİ’’NDE TEMEL EĞİTİM BAŞLIYOR"

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla teorik ve pratik eğitim olmak üzere 2 aşamalı eğitim düzenleyecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacak. Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler. 2 ay 10 gün sürecek teorik eğitim, Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi tarafından yürütülecek ve uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştirilecek. Teorik eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılabilecekler. Uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar antrenörlük belgesi alabilecekler. Açıköğretim

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN YKS TERCİH SÜRECİNDEKİ MİLLİ SPORCULARA ÖNEMLİ HATIRLATMA

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla tercih bildirim sürecine girecek öğrencilerin tercih sürecinin 6 Ağustos 2020 itibariyle başladığını dile getirerek, uluslararası seviyede başarı kazanan elit sporcuların 52 vakıf üniversitesi ile imzaladıkları mutabakat çerçevesinde tam burslu okuyabileceklerini hatırlattı. “Milli sporcularımızın bunun için Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda 19 no ile yer alan maddeyle ilgili duyuruya bakmaları yeterli olacak” diyen Bakan Kasapoğlu, “Sporcularımız bütün detaylara söz konusu kılavuz üzerinden ulaşabilir” mesajını verdi.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN 19 İLE PORTATİF YÜZME HAVUZU

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’nin dört bir yanında başlattığı spor seferberliği devam ediyor. Bakanlık 19 ilde 100 adet portatif yüzme havuzlarının yapım çalışmalarını başlattı.

  Haberi Oku

  TEMMUZ AYI BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, burs ve kredi ödemelerinin 6 ile 10 temmuz tarihleri arasında öğrencilere ödenmeye başlandığını açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 6 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını bildirdi. Bakan Kasapoğlu, 6 - 10 Temmuz tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını ifade etti.

  Haberi Oku

  ‘’ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNİN TÜRKİYE'DE EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPILACAĞINDAN ŞÜPHEM YOK’’

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'da yapılacağına inandığını kaydetti. Şampiyonlar Ligi finalinin Türkiye'de en güzel şekilde yapılacağından şüphesi olmadığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, ayın 17'sinde güzel haber alacaklarına inandığını söyledi. Bakan Kasapoğlu, Süper Lig'in uzun bir aradan sonra bu hafta sonu yeniden başlayacak olmasından dolayı heyecan duyduklarını da dile getirdi.

  Haberi Oku

  “DOPİNGLE MÜCADELEDE ‘TEMİZ SPOR’ FELSEFESİYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Arjantin’de düzenlenen Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda birinci olan Taylandlı haltercinin yasaklı madde kullanımı sonucunda Oyunlardan diskalifiye edilmesinin ardından, milli haltercimiz Dilara Narin’in altın madalyanın yeni sahibi olmasının kendilerini çok sevindirdiğini söyledi.

  Haberi Oku

  2021 KONYA 5. İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI’NIN TARİHİ DEĞİŞTİ

  Daha önce 20-29 Ağustos 2021 tarihlerinde Konya’da yapılması kararlaştırılan 5. İslami Dayanışma Oyunları, 10-19 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCU BELGESİ VERİLMESİ YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETE'DE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Haberi Oku

  KARANTİNA SÜRECİ SONA ERDİ, YURTLAR ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLANIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, pandemi sürecinde 76 ildeki 177 bakanlık yurdunda, dünyanın 97 farklı ülkesinden gelen toplamda 77 bin 441 vatandaşa ev sahipliği yaptıklarını bildirirken, "Yurtlarımızı, asıl sahipleri gençlerimiz için tekrar hazırlamaya başladık" dedi. Bakan Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede etkin rol oynayan Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarıyla ilgili istatistiki bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NA BAĞLI TESİSLERDE NORMALLEŞME NASIL OLACAK?

  Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesinde elde ettiği başarı sonucu normalleşme süreci 1 Haziran’da başladı. Yeni normalleşme süreciyle beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.

  Haberi Oku

  ÖĞRENCİLER YURTTA KALAN EŞYALARINI ALABİLECEK

  Sevgili gençler; Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında alınan tedbirler ile eğitime verilen ara nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığınız yurtlarınızda bıraktığınız eşyalarınızı, 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren aşağıdaki planlama doğrultusunda, Yurt Müdürlüklerinizle irtibata geçtikten sonra, maske ve eldiven takmaya özen göstererek, sosyal mesafeyi koruyarak kontrollü bir şekilde teslim alabilirsiniz. Eşyalarınızı sizin dışınızda birisi teslim alacak ise ebeveyniniz olsa dahi; Muvafakat dilekçeniz, Eşyayı alacak kişinin kimlik fotokopisi ve telefon numarası, istenecektir. Sağlıkla kalın.

  Haberi Oku

  GENÇLİK MERKEZLERİ KORUNAKLI MASKE ÜRETİMİNİ HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

  Korona virüs (COVID-19) salgını sonrası birçok birimi ile topyekün bir mücadele başlatan Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlik merkezleri aracılığıyla sağlık çalışanları için korunaklı maske üretmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüse karşı özveriyle mücadele eden sağlık çalışanları için şu ana kadar gençlik merkezlerinde 850 bin maske üretildiğini açıkladı. Bakan Kasapoğlu, bakanlığına bağlı gençlik merkezlerinde siper maske üretimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pandemi sürecinin bir kez daha dayanışmanın anlamının daha güçlü bir şekilde hatırlamamızı sağladığını kaydeden Bakan Kasapoğlu, ‘’Gençlerimiz, her alanda olduğu gibi koronavirüsle mücadelede de ‘biz de varız’ dediler. Gönüllü gençlerimiz ve bakanlık personellerimiz her fırsatta olduğu gibi maske üretiminde de ortak çalışmalarla önemli başarılar elde ediyorlar” ifadelerini kullandı.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE’NİN KORONAVİRÜSLE MÜCADELESİNİN MERKEZİ; ‘’YURTLAR’’

  Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesi tüm hızıyla sürerken, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yükseköğretim yurtları da bu mücadelenin önemli merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. 47 ilde 73 yurt toplam 3 bin 120 sağlık personeline ev sahipliği yapıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa bağlı yurtlarda yürütülen koronavirüs salgını ile mücadeleye ilişkin bir açıklama yaptı.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER