Halk Oyunları Şöleni Sona Erdi

Okul Sporları Halk Oyunları Yıldızlar, Gençler Grup Yarışmaları sona erdi.

12 MART 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Halk Oyunları Şöleni Sona Erdi

Okul Sporları Halk Oyunları Yıldızlar, Gençler Grup Yarışmaları sona erdi.
Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri tarafından Ordu’da düzenlenen Grup Yarışmalarına 13 ilden 25 okul takımı katıldı. Yarışmaların ilk gününde yapılan açılış seremonisine yarışmacılar ellerinde Türk Bayraklarını sallayarak geçiş yaptılar. Erkek yarışmacılar İstiklal Marşı okunurken asker selamı durarak Afrin’e Mehmetçiğe destek mesajı verdiler. Açılışta yarışmacılar tarafından “Afrinde Şehit Düşen Kahramanlarımızı Saygı ve Minnetle Anıyoruz Mekanları Cennet Olsun” yazılı pankart açıldı. 
Açılış seremonisine bir konuşma yapan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız himayelerinde Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından ilimizde düzenlenen Halk Oyunları yarışmasına hoş geldiniz. Sizleri Ordu’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Mavinin ve yeşilin buluştuğu ilimizden güzel anılarla dönersiniz. Özellikle Kültürümüzün bir parçası olan Halk Oyunlarını seçip katıldığınız için sizleri tebrik ederim. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tüm sporlara olduğu gibi özellikle Halk Oyunlarınada büyük destekler vermektedir. Bu sebeple Halk Oyunlarına ilgi her geçen gün artmaktadır. Burdan memleketimizin savunması için Afrinde mücadele eden Mehmetçiklerimize selam gönderiyoruz. Şehitlerimizi Allahtan rahmet diliyoruz, gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.
10-11 Mart 2018 tarihlerinde Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda yapılan yarışmalar sonunda Gençler kategorisinde dereceye giren okullar;
Düzenlemeli Dal;
1. Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
2. Ordu Fatih Anadolu Lisesi,
3. Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
Düzenlemesiz Dal;
1. Trabzon Beşikdüzü Anadolu Lisesi,
2. Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesi,
3. Artvin İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,
Yıldızlar kategorisinde dereceye giren okullar;
Düzenlemesiz dal
1.Trabzon Beşikdüzü Merkez Orta Okulu
2.Erzurum Hilalkent  125.yil Orta Okulu
3.Artvin Atatürk Orta Okulu
Düzenlemeli dal
1.Artvin Gazi Orta Okulu
2.Samsun ilkadım Gazi Orta Okulu
3. Ordu Ünye Puset Polvan Orta Okulu
-- 
               Mustafa GENÇ