HABERARŞİVİ
 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN KASAPOĞLU “USTA”YI İZLEDİ

  BAKAN KASAPOĞLU “USTA”YI İZLEDİ Sultan 2. Abdülhamid'in vefatının 101. yıl dönümü kapsamında sergilenen “Usta” adlı tiyatro oyununu izleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Abdülhamid, yalnızca içinde bulunduğu medeniyet havzasının değil, bütün dünya mazlumlarının ümidi ve umudu olmayı bize öğretmiştir” dedi.

 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MİLLİ KARATECİLERE TEBRİK

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MİLLİ KARATECİLERE TEBRİK Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 46. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda 16 madalya kazanarak Avrupa şampiyonu olan milli karatecileri tebrik etti.

 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN KASAPOĞLU, ANKARA TOHM'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

  BAKAN KASAPOĞLU, ANKARA TOHM'DA İNCELEMELERDE BULUNDU Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) incelemelerde bulundu. Bakan Kasapoğlu, burada yaptığı açıklamada "Hem sporu tabana yayma hem de ulusal ve uluslararası sportif başarı için tüm ekibimizle, enerjimizle ve motivasyonumuzla bir arada çalışıyoruz" dedi.

 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN 3 BİN 243 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI MÜJDESİ

  BAKAN KASAPOĞLU'NDAN 3 BİN 243 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI MÜJDESİ Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığına bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacaklarını duyurdu.

 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN KASAPOĞLU: “GENÇLİĞE DOKUNAN HER İŞE VARIZ”

  BAKAN KASAPOĞLU: “GENÇLİĞE DOKUNAN HER İŞE VARIZ” TRT’nin yeni dizisi Tek Yürek’in gala gecesine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporun iyileştirici gücüne bu kez bir hikâye vesilesiyle şahitlik edeceğiz. Gerçek bir başarı hikâyesi bu. Bakanlık olarak spora, sanata, bilime özendiren bütün yapımların destekçisi olacağız” dedi.

 • 15

  ŞUBAT

  BAKAN KASAPOĞLU: “SPORUN TABANA YAYILMASINI ÖZELLİKLE ÖNEMSİYORUZ”

  BAKAN KASAPOĞLU: “SPORUN TABANA YAYILMASINI ÖZELLİKLE ÖNEMSİYORUZ” Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporun tabana yayılmasını ve sporun okul öncesi başlayan bir eğitim süreciyle hayat boyu devam eden bir süreç olmasını özellikle önemsediklerini vurgularken, bu noktada ülke genelinde hızla devam eden çok ciddi çalışmaları olduğunu dile getirdi.

 • 24

  ARALIK

  “ÜLKEMİZDEKİ SPOR TESİSLEŞMESİ DÜNYA İLE KIYASLANDIĞINDA REKOR BİR SEVİYEYİ GÖSTERİYOR”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Son 16 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gençlerimiz ve sporumuz için çok güzel, çok müstesna tesisleri ülkemize kazandırdık. Son 16 yılda, ülkemizdeki spor tesisleşmesini dünya ile kıyasladığımızda rekor bir seviyeyi gösteriyor" dedi.

 • 24

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU; "GELECEK, BUGÜNDEN BAŞLIYOR"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti; Çanakkale'de, Kut'ül Amare’de, Sakarya'da, Büyük Taarruz'da mücadele eden gençlerin inancı ve azmi üzerinde kurulmuştur. İnanıyoruz ki yarınların büyük ve çok daha güçlü Türkiye'si de kıymetli gençlerimizle birlikte döktüğümüz alın terleri üzerinde inşa edilecektir" dedi.

 • 24

  ARALIK

  GÖNÜLLÜ KAMP LİDERLİĞİ EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği gençlik kamplarında lider olarak görev almak isteyen gönüllü gençler için "Kamp Liderliği Eğitimi" başvuruları başladı.

 • 24

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU, TOSFED'İN GALA GECESİNE KATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun (TOSFED) gala gecesine katıldı.

 • 14

  ARALIK

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, MİLLİ MOTOSİKLETÇİLER CAN VE DENİZ ÖNCÜ KARDEŞLERİ KABUL ETTİ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 Moto3 Dünya Şampiyonası’nda sezonun son etabında birincilik elde eden Can Öncü ve kardeşi milli motosikletçi Deniz Öncü’yü kabul etti.

 • 14

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’NDAN YÜZME MİLLİ TAKIMINA KUTLAMA

  14. FINA Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye Milli Takımı, Türk yüzme tarihinde şampiyonanın kadınlar takım kategorisinde ilk kez finale çıkma başarısı gösterdi. Milli sporcularımız kadınlar 4x100 metre serbest finalinde Türkiye rekoru kırarken yarışı 8.sırada tamamladı.

 • 14

  ARALIK

  BAKAN KASAPOĞLU’DAN ADANA SÜMER ÖĞRENCİ YURDUNA SÜRPRİZ ZİYARET

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adana’daki KYK Sümer Erkek Öğrenci Yurdu’na sürpriz bir ziyarette bulundu.

 • 14

  ARALIK

  "KKTC'NİN SPORTİF GELİŞİMİNE DESTEK OLMAK İSTİYORUZ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin sportif gelişimine destek olmak istediklerini kaydederken, uluslararası alanda KKTC sporcularına karşı uygulanan ambargoların bertaraf edilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 • 12

  ARALIK

  TÜRK KONSEYİ 3. GENÇLİK FESTİVALİ 2019’DA TÜRKİYE'DE YAPILACAK

  Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen 3. Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakanlar toplantısına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk Konseyi Gençlik Festivali’nin önümüzdeki yıl Türkiye’de düzenleme kararı aldıklarını bildirdi.