Kulaçlar Ordu’da atmaya devam ediyor

Okul Sporları Yıldızlar Yüzme Grup Şampiyonası 250 sporcunun katılımı ile 4-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ordu Olimpik Yüzme Havuzunda yapılacak.

İki hafta içinde ikinci yüzme şampiyonası

Geçtiğimiz hafta sonu 300 sporcunun katılımı ile yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Yarı Finallerinin ardından bu hafta sonu Okul Sporları Yüzme Grup Şampiyonası da ilimizde yapılacak. Böylelikle 10 gün içinde iki yüzme şampiyonası ilimizde düzenlenmiş olacak.

Organizasyonla ilgili bilgi veren Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Yarı Finallerinin ardından Okul Sporları Yüzme Grup Şampiyonasının ilimizde yapılması bizleri mutlu etti. Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Okul Spor Faaliyetlerinde ilimize bir çok şampiyonanın verilmiş olması Ordumuza yapılmış en büyük desteklerden birisidir. Başta Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak olmak üzere Genel Müdürümüze ve ekibine Ordumuz adına teşekkür ederim.

 Yüzmede ilimizdeki sporcu sayısı her geçen gün artıyor,  yüzme şampiyonaları ile bu sayı dahada artacaktır. İlimizin tüm spor salonlarında farklı organizasyonlar düzenlemeye devam ediyoruz. Neredeyse ilimizde her hafta Ulusal bazda bir organizasyon bazen iki organizasyon düzenler olduk. İlimizin spor Turizminden daha fazla pay alması, Ordu’nun bir spor kenti olması için İl Müdürlüğü olarak canla başla mesai arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Çalışmalarımıza destek olan herkese teşekkür ederim. Hedefimiz bu yıl 30.000 kişinin ilimizde ağırlanması.