MALAZGİRT ZAFERİ ÖDÜLLÜ OKÇULUK KUPASI DÜZENLENECEK

Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl dönümü Etkinlikleri kapsamında 25-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Aybastı Perşembe Yaylasında Ödüllü Okçuluk Kupası düzenlenecektir.

16 AĞUSTOS 2017

Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl dönümü Etkinlikleri kapsamında 25-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Aybastı Perşembe Yaylasında Ödüllü Okçuluk Kupası düzenlenecektir.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç” Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Okçuluk Federasyonumuz tarafından Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıl dönümü Etkinlikleri kapsamında 25-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Aybastı Perşembe Yaylasında ödüllü Okçuluk Kupası düzenleyeceğiz.  Yarışmaya Türkiye’nin birçok ilinden sporcu katılım başvurusunda bulundu. Milli sporcularımızın da katılımı ile yaylada düzenlenen en büyük şampiyona olarak tarihe geçecektir. Müsabakalar Klasik Yay kategorisinde bay ve bayanlar arasında 30 metrelik mesafeden 80 cm. hedefe yapılacaktır. Yarışmada Birinciye 1000 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye 250 TL. Ödül verileceğini” söyledi.

Amacımız gençlerle Malazgirt ruhunu bu topraklarda ebediyen sürmesini sağlamaktır diyen İl Müdürü Genç” Bu amaçla da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile Ordu Valiliğimiz tarafından düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 946. Yıldönümü Kutlama Etkinlikleri kapsamında ödüllü Okçuluk Kupasını Federasyon Faaliyet Programına aldırdık.  Desteklerinden dolayı Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a ve Okçuluk Federasyonu Başkanı Hemşehrimiz Sayın Abdullah Topaloğlu’na teşekkür ederiz.” diye konuştu.