AVRUPA BOKS ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası müsabakaları, Türkiye'nin ev sahipliğinde Ordu'da başladı.

20 EYLÜL 2016

Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası müsabakaları, Türkiye'nin ev sahipliğinde Ordu'da başladı.

 21 ülkeden 200 bayan sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Avrupa Yıldız ve Genç Kızlar Boks Şampiyonası’nın açılış seremonisi Durugöl Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonasının açılış seremonisinde bir konuşma yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, şampiyona için Ordu'ya gelen sporcu ve teknik heyetlere başarılar diledi.

Sporcuları Ordu'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, "Bu şampiyonada herkes kazanacak. Sizler dostluk kazanacaksınız, arkadaş kazanacaksınız. Bizler de sizleri ağırlamaktan dolayı mutluluk kazanacağız. Ordu gibi güzel bir şehirde böyle bir organizasyonu düzenlediği için değerli Boks Federasyonu Başkanımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da şampiyonanın Ordu'da yapılmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, "Bir hafta sürecek ve 200'ün üzerinde sporcunun katılım gösterdiği bu şampiyonanın ilimizde olmasının heyecanını yaşıyoruz. İlk defa ilimizde bu boyutlu uluslararası bir şampiyona düzenleniyor. Bu, Ordu adına gurur verici" diye konuştu.

Ordu'nun Büyükşehir olduktan sonra önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptığına dikkati çeken Yılmaz, "İnşallah bundan sonra da bu tür organizasyonların devamı gelecek." ifadesini kullandı.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise şampiyonanın Türkiye'de yapılabilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini aktararak, "Ordu, Türkiye'nin en güzel illerinden birisi. Böyle bir şehirde bu organizasyonu yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde görüşlerini belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç de yaptığı konuşmada, “Ordu Büyükşehir olduktan sonra ilkleri yaşamaya devam ediyor. İlimizde ilk defa Avrupa şampiyonası düzenleniyor. Bu Avrupa şampiyonasının ilimize verilmesinde en büyük destek Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’indir. Başta sayın valimiz olmak üzere Büyükşehir belediye başkanımıza ve bu organizasyona destek veren tüm gruplara ve personellere huzurlarınızda teşekkür ederim” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter takımının gösterisinin ardından protokol üyeleri tarafından çalınan gongla eleme müsabakalarına geçildi.

Açılış seremonisinin ardından ringe çıkan sporcumuz Ayten Cumentor, 52 kiloda karşılaştığı Rus rakibi Ekaterina Molchanova'yı 2-1 yenerek bir üst tura yükselmeyi başardı.