Hentbol’ un Yıldızlarında Türkiye Şampiyonluğu Başladı

4- 8 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen Hentbol Yıldızlar (Kız – Erkek) Türkiye Şampiyonası Ordu’da başladı.

4 HAZİRAN 2018
HABERİNVİDEOSU

Hentbol’ un Yıldızlarında Türkiye Şampiyonluğu için Kıyasına Mücadele Başladı…

 

4- 8 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen Hentbol Yıldızlar (Kız – Erkek) Türkiye Şampiyonası Ordu’da başladı.

Ordu Recep Kara Spor Salonunda düzenlenen açılış seremonisi ile başlayan Hentbol Yıldızlar (Kız – Erkek) Türkiye Şampiyonası 224 sporcu 32 idareci olmak üzere toplam 256 kişilik grupla start aldı.

8 kız 8 erkek olmak üzere 12 ilden (Antalya, Ankara, Artvin, Kayseri, İzmir, Adana, Bursa, Elazığ, Rize, Samsun, Karabük, İstanbul) 16 takımın katıldığı Şampiyonada müsabakalar Ordu’nun Perşembe ve Altınordu ilçelerinde oynanacak.

Kızlarda Müsabakalara katılan takımlar Mobil Orta Okulu (Kepez- ANTALYA), Gazi Ortaokulu (Artvin), Şehit Onbaşı Ali Güner Yeşilbağ Ortaokulu (Bornova – İZMİR), Sahra-Galip Özsan Ortaokulu (Talas – KAYSERİ), Adasokağı Ortaokulu (Seyhan – ADANA), Metin Oktay Ortaokulu (Çankaya – ANKARA), Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu (Bornova – İZMİR), İkbal-Betül Ali İhsan Cilingiroğlu Ortaokulu (Mudanya – BURSA) olurken; Erkeklerde ise Kuva-yi Milliye Ortaokulu (Mamak – ANKARA), Avukat İbrahim Gök Ortaokulu (ELAZIĞ), Kurtuluş Ortaokulu (RİZE), Varsak Şelale Ortaokulu (Kepez – ANTALYA), Tekkeköy Ortaokulu (Tekkeköy – SAMSUN), Karabük Atatürk Ortaokulu (KARABÜK), Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu (Pendik – İSTANBUL), Sakarya Ortaokulu (Osmangazi –BURSA) oldu.

A ve B olmak üzere Tek devreli lig usulüne göre oynanacak olan Müsabakalar da gruplarında birinci ve ikinci olan takımlar çapraz eşleşme sonucu yarı final karşılaşmalarına çıkacak. Çapraz eşleşme sonucu galip gelen takımlar finalde karşı karşıya gelecek; mağlup olan takımlar ise üçüncülük ve dördüncülük için kozlarını paylaşacak.

Açılış Seremonisine katılan Ordu Vali Yardımcısı Adem Öztürk ve Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç birer konuşma yaptılar.

Türkiye’nin yıldızlarda en iyi 8 okulunu Ordu’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç buradan kim birinci ayrılırsa ayrılsın tüm takımlar güzel anılarla ayrılacaklardır açıklamasını yaptı

 

Ordu Vali Yardımcısı Adem Öztürk ise yaptığı konuşmasında yaşadığı ilginç tesadüfe değindi. Mudanya’da Kaymakamlık yaptığı dönemde Hentbol’da adına sıkça duyuran okulla ve yöneticiler ile karşılaştığı için mutlu olduğunu ifade eden Öztürk Spor’a her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyledi