Ordulu Gençler Sarıkamış Şehitleri için Saygı Nöbetinde

Ordu’da Sarıkamış Şehitleri için 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylasında yapılan Saygı Nöbetine yüzlerce genç katıldı.

5 OCAK 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Ordulu Gençler Sarıkamış Şehitleri için Saygı Nöbetinde


Ordu’da Sarıkamış Şehitleri için 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylasında yapılan Saygı Nöbetine yüzlerce genç katıldı.

Ordu Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden,  Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Eğitim, Kültür Araştırma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Uysal, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Daire Müdürleri, izciler, gaziler, hafız adayları, Ordu Üniversitesi öğrencileri, STK’lar, İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando timleri ve çok sayıda Kabadüzlü halk katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı İle başlayan program Şehitler için Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından Gençler Sarıkamış’ı anlatan konuşmalar yaptı, şiirler okudu. Sarıkamış Şehidi Ali Torunoğlu’nun torunu Mehmet Toroğlu Sarıkamış Savaşını anlattı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç konuşmasında Tarihi mirasın anıldığı bu anlamlı programa katılarak değer katan herkese teşekkür ederim. Sarı Kamış Şehitlerimizi anmak için düzenlediğimiz Programın yapılmasına vesile olan destek veren başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğümüze, Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a teşekkür ederim. 100 yıl sonra atasını anan onlar için program yapan Kuran’ı Kerim okuyan vefakar, cefakar gençlik olması gurur kaynağımızdır, inşallah bizlerde 100 yıllar sonra vatanına sahip çıkan, atasını anan nesiller yetiştirmek bizlere nasip olur.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya konuşmasında Sarıkamış Şehitlerini Anma programının ilçelerinde yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını, Programa destek olan herkese teşekkür ederim. 

Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden konuşmasında Sarıkamış Şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz, Sarıkamış’la aynı rakımda olan Çambaşı Yaylasında bu Programın yapılması Sarıkamış Ruhunun ilçemize taşınması ve özellikle gençlerin büyük katılım göstermesinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Saygı nöbeti sabah namazına kadar devam edecek. Sabah namazının ardından program sona erecek.