Ordu’da bir ilk daha

Ordu’da ilk kez Türkiye Halter Şampiyonası yapılacak.

3 OCAK 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Ordu’da bir ilk daha

Ordu’da ilk kez Türkiye Halter Şampiyonası yapılacak.

Türkiye Halter Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler 23 Yaş Altı Türkiye Halter Şampiyonası 2-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak.

2018 yılında 20 bin sporcuyu Ordu’da ağırlamayı planlayan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yeni spor organizasyonları İle Ordu’nun bir spor kenti olması için çalışıyor. Son iki yılda Ordu’da altyapıdan yetişen sporcu sayısını ve Ulusal organizasyonlarının sayısını hızla artıyor.

Ordu da İki yıl önce önce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Halter Federasyonunun destekleri ile başlatılan halter branşında 2017 yılında yıldızlarda Türkiye ikinciliği kazanılmıştı.

2-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak Türkiye Halter Şampiyonasında Ordulu sporcularda madalya için platforma çıkacak.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar tarafından şampiyonanın Ordu’ya verilmesi ilimiz açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren İl Müdürü Mustafa Genç, Ordumuz Spor Kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlimiz Spor yatırımlarına ve spor organizasyonlarına destek olanlara teşekkür ederim dedi.