Gençler İçin Yeni Projeler Yolda!

10 Genç Almanya yolcusu

21 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençler için yeni projeler yolda!

 

10 Genç Almanya yolcusu

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Proje Ofisi gençler için sosyal, kültürel ve sportif alanda projeler yapmaya devam ediyor. Proje ofisinin son hazırladığı proje ile 2-6 Nisan 2018 tarihleri arasında 10 genç Almanya’nın Freiburg şehrine gidiyor.

Gençlik projeleri kapsamında Almanya’ya gidecek gençler “Daha güzel bir çevrede yaşamak ve yaşanabilmesini sağlamak “ proje başlığı altında Gençlere çevreye zarar veren kirleticileri tanıtmak mümkünse bu kirliliği hiç oluşturmama fikrini aşılamak, mümkün olmadığı durumlarda ise çöpü kaynağında azaltmak geri dönüştürmek, geri kullanmak gibi alternatif çözümlerle bu sorunu en aza indirmek amaçlanıyor. Bu Kapsamda yapılması planlanan faaliyetler değişim yapılan ülkede konu ile ilgili uzman kişiler eşliğinde seminerler düzenlenmesi farkındalık çalışmalarının yapılması ve sosyal medyada ve internet sayfasında duyurulması ve konu ile ilgili kurum ziyaretlerinin yapılacak.

İki yılda 450 bin TL Proje ödeneği aldık.

Proje ofi ile ilgili soruları yanıtlayan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç Proje ofisimiz güzel işler başarıyor 2 yıl içinde gençler için sosyal, kültürel ve sportif alanda 450 bin TL’lik  proje desteği çıkardı. Ayrıca proje ofisimiz Avrupa Gönüllü Hizmetleri projelerini uygulamak üzere Akredite olan ender kurumlardan bir tanesi. Gençler için daha fazla proje çıkarmak için ofisimiz çalışanlarını 3 personelden 6 personele çıkardık ve önümüzdeki hafta projeler üzerine personelimize iki günlük eğitim düzenleyeceğiz dedi.